HUOS -Sklerodermija
Dobrodošli na forum HUOS-a! Pozivamo vas da nam se pridružite u zajedničkom upoznavanju sklerodermije i načina na koje se s tom bolešću nositi. Domaći, kliknite Login. Svi ostali - registracijom postajete domaći! Želimo vam korisno i ugodno vrijeme na našem forumu Smile

Join the forum, it's quick and easy

HUOS -Sklerodermija
Dobrodošli na forum HUOS-a! Pozivamo vas da nam se pridružite u zajedničkom upoznavanju sklerodermije i načina na koje se s tom bolešću nositi. Domaći, kliknite Login. Svi ostali - registracijom postajete domaći! Želimo vam korisno i ugodno vrijeme na našem forumu Smile
HUOS -Sklerodermija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sjogrenov sindrom

3 posters

Go down

Sjogrenov sindrom Empty Sjogrenov sindrom

Postaj  Bakica sri 21 srp 2010, 18:20

Bakica
Bakica
Admin

Broj postova : 28
Join date : 20.07.2010

http://www.huos.hr

[Vrh] Go down

Sjogrenov sindrom Empty Re: Sjogrenov sindrom

Postaj  bubi sri 07 ruj 2011, 11:40

Bakica je napisao/la:
2007. god mi je dijagnosticiran Sjoegrenov sindrom. Klasicne simptome nemam, poput suhoce usta, ociju itd... godinama je sedimentacija rasla kao luda, lijecnici su me punili antibioticima, onda su mi se pocele lijepiti razne upale pluca, mononukleoza, cudne otekline i osipi po nogama itd... povremeno su mi se na prstima ruku pojavljivale flekice koje izgledaju kao opekline... i vrlo su bolne, a prolazile su same od sebe nakon cca tjedan dana... 4 godine sam na decortinu i qunesylu... doze mi povecavaju nakon svake kontrole... ja jednostavno vise ne zelim uzimati te tablete koje mi unistavaju i oci i bubrege i jetru i da ne nabrajam... jer ne vidim nikakve pomake... pocela sam koristiti ulje crnog kima (Nigella sativa), razne cajeve za ciscenje jetre, bubrega i pluca... i sada su mi se na vrhovima prstiju ponovo pojavile vrlo bolne fleke koje imaju ispod koze bolna crvena otvrdnuca... izgleda kao opeklina koja prolazi, ali prvi put imam ta tockasta otvrdnuca ispod koze i po prvi put da to traje preko mjesec dana... ja zaista vise ne znam kome i gdje da se javim jer mi se ne cini rjesenje stalno povecanje decortina... ima li tko slicna iskustva...? Svaki komentar je dobrodosao...

bubi

Broj postova : 2
Join date : 07.09.2011

[Vrh] Go down

Sjogrenov sindrom Empty Re: Sjogrenov sindrom

Postaj  lida9 pon 07 stu 2011, 14:27

pozdravljam!i mi se borimo sa dijagnozama,predpostavkama,nadanjima..na drugim topićima sam napisala probleme koje ima moj sin pa da ne ponavljam a sumnjalo se i na ovaj sy.doktorica je naravno rekla da imamo toliko toga nepoznatog za otkriti pa idemo po redu do so.sy. nismo ni stigli.ali,kako sam svojevremeno bila ubilački raspoližena pa gutala sve stranice na internetu ,studirala hausa:))..i zaista u jednoj epizodi se spominje so.sy. kada djevojci pod nos donesu kapulu iliti crveni luk.i sad bi svakom normalnom oči zasuzile a sa tim sy to se ne dešava.za ne šaliti se napravismo i mi tu probu i jupi nama oči suze.kakve su vama pretrage radili da bi ustanovili taj sindrom?mi sa ry.sy.znamo da nema ozdravljenja ali pokušavamo si olakšati a jedno od stvari koje smo odma primjenili jeste specifična prehrana.u smislu pokušali smo otkriti koje namirnice imaju vazodilatatorske učinke,koja nije kisela,čajevi i česta čiščenja organizma..možda imak radije to nego što velite da vas pune kemijom a nevidite poboljšanja??puno sreće I love you

lida9

Broj postova : 9
Join date : 16.03.2011

[Vrh] Go down

Sjogrenov sindrom Empty Re: Sjogrenov sindrom

Postaj  bubi uto 08 stu 2011, 11:40

Zahvaljujem na odgovoru... nego, i ja dosta surfam po netu trazeci razne info, vise o preporukama nego o samoj dijagnozi. Dajte, skratite mi ptretrazivanje, pa recite gdje mogu naci to za prehranu, sto izbjegavati, sto vise konzumirati...
Je li tko probao ciscenje organizma zelenom glinom? je li pijete beta glukan ili slicno? Cime cistite organizam? jeste li na kortikosteroidima...?



lida9 je napisao/la:pozdravljam!i mi se borimo sa dijagnozama,predpostavkama,nadanjima..na drugim topićima sam napisala probleme koje ima moj sin pa da ne ponavljam a sumnjalo se i na ovaj sy.doktorica je naravno rekla da imamo toliko toga nepoznatog za otkriti pa idemo po redu do so.sy. nismo ni stigli.ali,kako sam svojevremeno bila ubilački raspoližena pa gutala sve stranice na internetu ,studirala hausa:))..i zaista u jednoj epizodi se spominje so.sy. kada djevojci pod nos donesu kapulu iliti crveni luk.i sad bi svakom normalnom oči zasuzile a sa tim sy to se ne dešava.za ne šaliti se napravismo i mi tu probu i jupi nama oči suze.kakve su vama pretrage radili da bi ustanovili taj sindrom?mi sa ry.sy.znamo da nema ozdravljenja ali pokušavamo si olakšati a jedno od stvari koje smo odma primjenili jeste specifična prehrana.u smislu pokušali smo otkriti koje namirnice imaju vazodilatatorske učinke,koja nije kisela,čajevi i česta čiščenja organizma..možda imak radije to nego što velite da vas pune kemijom a nevidite poboljšanja??puno sreće I love you

bubi

Broj postova : 2
Join date : 07.09.2011

[Vrh] Go down

Sjogrenov sindrom Empty Re: Sjogrenov sindrom

Postaj  lida9 uto 08 stu 2011, 16:15

bubi evo da vam odgovorim.nismo na kortićima niti smo ikada bili.to smo odmah u početku odbili i doktor koji nas sada prati insistira samo na movalisu i već dvije godine uzima samo movalis. nalazi su danas puno bolji.brojke nedivljaju i sve su bliže ili tek malo odstupaju od normale.naravno kada smo se tek uhvatili u koštac sa tim mislila sam da ću izludjeti i htjela sam da napravimo sve i na svim poljima.pa smo krenuli od atmosfere u kući.prešli smo u bolji i osunčaniji stan,pokušali spriječiti tenzije(koje su normalne za svaku kuću i zajednicu)ali npr.oko ocjena.jednostavno smo sjeli i porazovarali i prepustili njemu procjenu i važnost učenja a meni je bilo jedino važno da bude zdrav!
potom smo se uhvatili u koštac sa prehranom.ja vam mogu reći samo o našim iskustivima koja su se temeljila na brojkama iz nalaza,a i kako se lutalo po dijagnozama od artritisa do mješovite bolesti veziva i kostiju,ispočetka smo se koncentrirali na prehranu koja smanjuje upalna stanja.npr.naranča,limun,mandarina izbacili ih.izbacili smo i meso,mlijeko i mliječne prerađevine.one su mu nekako uvijek stvarale tegobe u želudcu.potom su brojevi kreatin kinaze počeli vrtoglavo da rastu pa smo izbacili i bijelo brašno,pomidore i octe.naravno,morao se odreći i svih slatkiša,čipseva umjetnih sokova.e sad je to sve trebalo zamijeniti i dobro izbalansirati.ja sam laik,samouki internet student.stoga molim vas,čitajte i potvrdite sve ovo što pišem i drugim izvorima.dakle,sokove je bilo lako nadomjestiti jednom dobrom centrifuga-sokovnikom.voće koje nije dobro zamijeniti voćem koje je dobro npr.višnjama,(čak i ledovim smrznutim),ananasom,šumskim voćem..meso smo jedno vrijeme izbacili a onda polako uveli meso zeca,piletinu zamjenili puretinom i još ako je moguće doći do nekog tko to lokalno uzgaja!pomidore sojinim umacima,misom;octe takođe sojinim i rižinim začinima;moja želja je bila i što više zelenila samo dobro samljevenog u robotu ali kako je on tinejđer to nije baš tako lako zaživjelo.uveli smo rižino,zobeno,sojino mlijeko,a zadržali jedino parmezan od starih navika.i uveli brdo sjemenki.neki puta ih stavim na klijanje pa u salatu a uglavnom ih stavljam u jela umjesto vegete.sjemnke lana,sezama,amarant,kinoua,proso, sve stavim po kašičicu u el.mlinac za kavu i dobro izmeljem a onda dodajem svim varivima.odličan su izvor vitamina i minerala.
vježdanje smo sveli na 3x tjedno sa fizioterapeutom,istezanje jer je jako visok.
čišćenje smo dakle prvo napravili prestankom konzumiranja svih izvora kiselina,konzervansa,šećera.potom sa flasterima za čišćenje.a sad smo odlučili probati sa prahom lišća nima.ne znam da li je to kao i zelena glina,ili to isto,ali evo mi idemo ove godine sa ovim.
bilo je tu i letova i padova i pokušaja i pokušaja ali jako mi je bilo važno da se stanje na pogorša pa da moramo preći na kortiće.ne znam da li smo mi doprinijeli laganom poboljšanju ili je to tako jednostavno došlo ,ali ja nisam mogla samo sjediti i prepuštati situaciju doktorima i lijekovima.trenutno smo u pauzi od novih traganja jer smo počašćeni još jednim novim životom pa je malo zahtjevniji te je teško doći do slobodnog vremena.vi naravno znate i za testove intolerancije na hranu!čajeva za čišćenje org.,a opet pri svemu tome ostati vedar,otvorenog uma i jednostavno naučiti živjeti sa svim tim bez puno komlikacija.ispravljati što se može,raditi na čemu se može..i lol! svoja iskustva!pozdrav,bubi!

lida9

Broj postova : 9
Join date : 16.03.2011

[Vrh] Go down

Sjogrenov sindrom Empty Re: Sjogrenov sindrom

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.